вівторок, 11 грудня 2018 р.

трудове навчання 7 клас


      Куцурубська  ЗОШ  І – ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка


                             Відкритий урок
                      на тему:
        «Виконання технологічних операцій.
Компонування виробу. Монтаж виробу.»





Провела:
Вчитель трудового навчання
Попова Марія Юріївна


Тема: «Виконання технологічних операцій.»
Практична робота: ІБЖД. Компонування виробу. Монтаж виробу.
Мета:
узагальнити знання, які учні отримали з даного проекту;
формувати навички колективної роботи, добирати матеріали для виготовлення аплікації;
розвивати спостережливість , окомір, уяву, увагу та пам'ять .
Обладнання: презентація, фетр, інструменти та матеріали, заготовки, матеріали для оздоблення.
Тип уроку: комбінований.
                                             Хід уроку
            ДЕВІЗ УРОКУ:
                                            Щоб здивуватися, потрібна мить.
                                           А щоб зробити дивовижну річ,
                               Потрібні роки  терпіння і наполегливої праці.
                                                                                               ( Гельвецій)
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Перевірка відсутніх.
3. Емоційний настрій.
                                   Вправа «ЕМОЦІЇ»
                            РАДІ МИ ГОСТЕЙ ВІТАТИ
                            І УРОК РОЗПОЧИНАТИ.
                        БУДЕМО НАВЧАТИСЬ ГАРНО
                       ШВИДКО, ВЕСЕЛО І ВПРАВНО.
ІІ. Актуалізація опорних знань , вмінь та навичок.
                                 ГРА «РОМАШКА»
На дошці зображено ромашку.
Завдання: Виберіть листочок ромашки із запитанням і дайте відповідь на нього.
Запитання:
1.     Як підготувати своє робоче місце до роботи?
2.     Чому слід працювати лише з правильним освітленням?
3.     Що таке «Органайзер»?
4.     Які матеріали можна застосовувати для створення органайзерів?
5.     Згадай, який головний інструмент застосовують під час виконання вишивки?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Щоб прикріпити деталі виробу один до одного можна застосувати різноманітні види це: за допомогою клею(клейовим способом); за допомогою машинним способом(швейною машинкою) та за допомогою ручних швів.
УІ. Повідомлення теми та мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми з вами продовжимо розпочатий Проект
« Органайзер » . З компонуємо виріб та розпочнемо його монтаж.
Продовжимо розвивати нашу спостережливість , окомір та увагу.
У. Вивчення нового матеріалу.
Технологічне закріплення деталей основи.
У 5 – 6 класах ви вивчали види ручних швів ,закріплювали отримані знання на практиці.
Давайте їх згадаємо:
Шов «Уперед голка»;
Шов «Назад голка»;
Шов «Козлик»;
Шов «Петельний»;
Шов «Тамбурний»;
Шов «Хрестик»;
Шов «Подвійний хрестик».
Під час виконання нашого проекту для закріплення деталей основи ми застосуємо Шов «Назад голка».
ШОВ «НАЗАД ГОЛКА»

ЗАСТОСУВАННЯ:
-         Для постійного зєднання деталей;
-         У важкодоступних для машинки місцях;
-         При виконанні аплікації;
Технологія виконання шва «назад голка»
1.     Шиють справа на ліво: голку виводять із вивороту на лицьовий бік, роблять стібки назад і під тканиною проходять на два стібки вперед;
2.     Потім повертаються , прокладають черговий стібок на зад на деякій відстані від попереднього й під тканиною  - два стібки вперед;
3.     Довжина стібка від 0.1 до 0.7 см.
4.     У готовому вигляді й при акуратному виконанні шов виглядає як рівна строчка.
УІ. Практична робота
Тема: «Компонування виробу. Монтаж виробу.»
Матеріали та інструменти: нитки, голки,шпильки, ножиці, заготовка.
Хід роботи
1.     З компонуйте свій виріб .
2.     Доберіть нитки для роботи(у тон тканини або контрастні).
3.     Закріпіть деталі виробу за допомогою шва «назад голка».
Самоконтроль: оцініть якість виконання роботи( стібки однакової довжини, рівні, нитки підібрані за кольором)
Вступний інструктаж
ГРА «СКЛАДИ РЕЧЕННЯ.»
Завдання: згадати з учнями правила техніки безпеки.
Роздаю учням пазли їх завдання скласти ці пазли і отримати одне правило.
1. Не вколюй голку в свій одяг.
2. Не бери голку в рот.
3. Запасні голки зберігай у футлярі або гольнику.
4. Не використовуй голку замість булавки.
5. На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.
6. Не тримай ножиці вістрями догори.
7. Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.
8.Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
ГРА «ВПІЗНАЙ ІНСТРУМЕНТ»
Металева та тоненька,
Мною сукню шиє ненька.
В мене тулуб є і вушко,
Я із ниткою подружка.
(Голка)
Пара гострих, тонких ніг
Без туфель і без чобіт.

На ногах - по голові

Для чого, скажіть мені?

По папері ходять ноги,

Ріжуть все, що на дорозі. (Ножиці)

Щоб шити чи вишивати,

Це потрібно в руки взяти.

Різнокольорові котушки

У мене є, у подружки.

Вишивали ми листівки,

Нам знадобилися... (нитки)

Тіло жовте,
 Серце чорне:
Тіло мовчить
, А серце говорить.
(Олівець)
Порахує сантиметри,
А як треба – міліметри!
Рівно лінії проводить,
З олівцем за ручку ходить.
(Лінійка)

Завдання: відгадати загадку де є відгадка інструмент , який потрібен буде під час роботи.
Учні витягують картки на яких знаходяться загадки.
За допомогою цих двох ігор , ми дізнаємося , які інструменти та яких правил потрібно застосовувати під час виконання проекту.
Молодці, ви всі гарно відповідали, а зараз давайте з вами розпочнемо створювати наш проект.
Отже,організуйте будь-ласка робоче місце, у кожного з вас на робочому місці знаходяться заготовки та технологічна картка, тобто, порядок виконання технологічних операцій.
Контролюю роботу учнів,допомогаю індивідуально, виправляю помилки.
УІІ. Закріплення нових знань учнів.
РОБОТА В ПАРАХ
Завдання: Оцінити виконану роботу використовуючи метод взаємооцінювання.
УІІІ. Підсумок уроку.
Оцінюю роботу учнів, виправляю помилки.
ІХ. Домашне завдання.
Повторити ІБЖД. Принести матеріали для оздоблення.








8 клас

№ п/п Клас, номери уроків Розділи, теми ІІ семестр Кількість годин Дата 8 клас ...