Дата:_26.10.2018 Клас: _7_
Відкритий
урок-тренінг
Тема. Пожежна
безпека у громадських приміщеннях. Правила пожежної безпеки у школі. Оповіщення
про пожежу. Первинні засоби пожежогасіння. Алгоритм дій під час пожежі у
громадському приміщенні
Мета: поглиблювати знання учнів про пожежну безпеку у громадських приміщеннях,
продовжувати знайомити зі знаками пожежної безпеки, способами оповіщення про
пожежу; вчити визначати причини виникнення пожеж та обирати засоби
пожежогасіння; розвивати вольові якості, навички поведінки в надзвичайних
ситуаціях, уміння евакуюватися з громадського приміщення; виховувати потребу
всебічного самовдосконалення.
Обладнання: ілюстративний матеріал до теми уроку (зображення знаків пожежної
безпеки та евакуації), стікери у формі вогнегасників, зображення вогню, відео
(або ілюстрації, таблиці, схеми) «Алгоритм дій під час виникнення пожежі у
громадському приміщенні»,презентація.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний
момент
Привітання,
створення позитивного настрою
Встаньте
діти, ви рівненько
Посміхніться
всі гарненько.
Посміхніться
ви до мене,
Поверніться
до гостей,
Привітайтесь:
«Добрий день!»
Девіз нашого уроку:
Не просто
слухати, а чути,
Не просто
відповідати, а міркувати.
Дружно і
плідно працювати.
II.Актуалізація
опорних знань
Мозковий штурм
Гра
« Кошик знань»
Умови
гри: вчитель
по черзі підходить до учнів з «кошиком запитань», а учні витягують з нього
запитання не заглядаючи в нього і дають відповідь.
1. Які ви знаєте правила? ( пожежні, правила дорожнього руху, правила в
школі)
2. Які громадські приміщення є в вашому
селі?( школа, клуб, магазин)
3. Що станеться якщо порушувати правила
дорожнього руху? )Дтп)
5. А правила пожежної безпеки?
III.
Мотивація навчальної діяльності
- Хто з вас може сказати, що йому ніколи
не доведеться застосовувати навички та знання правил пожежної безпеки?
- Чи є серед вас ті, хто вважає, що
знання про первинні засоби пожежогасіння та оповіщення про пожежу неважливі для
сучасної людини?
IV.
Оголошення теми та мети уроку
Отже, на сьогоднішньому
уроці ми поговоримо про пожежну безпеку в громадських приміщеннях та
ознайомимося з Правила пожежної безпеки
у школі. Способами оповіщення про пожежу. Первинними засоби пожежогасіння. А також відпрацюємо Алгоритм дій під час
пожежі у громадському приміщенні.
Очікування
(На дошці висить вогонь . Діти кріплять
вогнегасники біля вогню.)
В кожного в вас на парті лежать
вогнегасники. Напишіть на них своє очікування від уроку і прикріпіть їх біля
вогню.
V. Вивчення нового матеріалу
Інтереактивна
вправа
« Асоціативний кущ»
За
допомогою фліпчарту діти виконують вправу.
Які слова у вас виникають при слові
«Пожежа»? ( дим, небезпека, смерть,
страх,101..)
Мозковий
штурм « Умови виникнення вогню»
-
Що потрібно для того
щоб вогонь виник?
Легкозаймисті матеріали, кисень і
джерело запалювання.
Якщо з’явився дим або вогонь — це може
бути пожежа. Пожежа — небезпечний ворог. Вона виникає завжди раптово. Під час
по жежі вогонь розповсюджується швидко, і ми не можемо його контро- лювати. При
цьому ушкоджуються великі ділянки будівель, багато людей можуть отримати опіки.
Крім того, при пожежі утворюється велика кількість диму, яка може викликати
отруєння чадним газом. Боротися з пожежами іноді дуже складно — необхідні
зусилля кількох пожежних машин. Саме тому й кажуть, що пожежі легше запобігти,
аніж погасити. Тим паче, що запобігти пожежі здатна навіть маленька дитина.
1. Правила
пожежної безпеки у школі .
Учител
пропонує поділитися учням на групи за допомогою кольорів .
Робота в групах.
А зараз
ми пропрацюємо у групах. Назви груп підскажуть ,що потрібно робити під час
виникнення пожежи у громадському приміщенні.
Об"єднати
учнів у 4 групи: "Дзвінок", "Вода", "Пісок",
"Піна".
Завдання
групам: За допомогою підручника на с.57-62 підготувати
повідомлення.
група
"Дзвінок" - способи оповіщення про пожежу;
група"
Знаки" - знаки пожежної безпеки
група
"Вода" - Алгоритм
дій у разі виникнення пожежі в громадському приміщенні
група
"Піна" - про вогнегасники.
Група
" Евакуація" - евакуація учнів з класу в разі пожежі
Фізкультхвилинка
Ви всі гарно попрацювали ,а тепер давайте
трішки відпочинемо,виконавши фізкултхвилинку,яка має назву:
«Ледача
вісімка»
Сядьте всі рівненько,руки покладіть
на парту та заплющіть очі.
На «Один» ви всі підіймаєте руки в
гору, на «Два» малюєте в повітрі три рази цифру «8»,на «Три» кладете руку на
парту. І повторюємо з другою рукою теж саме
В кінці повторюємо теж саме тільки
з двома руками одночасно.
2.Алгоритм дій під час виникнення пожежи у
громадському приміщенні.
Евакуація
учнів з класу в разі пожежі. Перш ніж здійснювати
евакуацію необхідно ознайомитися з правилами її проведення. Ознайомся із
знаками пожежної безпеки та знайди на малюнку поруч знаки пожежної безпеки,
лампи аварійного освітлення і люмінесцентні стрілки, що вказують напрямок руху
під час евакуації. Спробуй змоделювати свою евакуацію з вигаданого приміщення
(на малюнку) з будь-якого місця


Порядок евакуації.
Перше й головне завдання
у випадку пожежі — вивести всіх людей із небезпечної зони. Діяти треба швидко,
виконуючи накази тих, хто проводить евакуацію. Найменша затримка може коштувати
комусь життя.
Евакуацію учнів у разі
виникнення пожежі здійснюють за таким орієнтовним планом (див. малюнок нижче):

Презентація
роботи груп.
VI. Формування
навичок у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи)
Робота в зошиті
1.План евакуації.
1. Ознайомтеся із
типовим планом евакуації із школи. Запам’ятайте основні його позначення.
2. Роздивіться
план евакуації з приміщення вашої школи (запропонований вчителем).
2. Знайдіть на плані
місце, де позначено кабінет, в якому ви перебуваєте, інші приміщення, де
розташовані виходи зі школи, умовні позначки. Запам’ятайте їх. Знайдіть шлях,
за яким буде здійснено евакуацію з вашого класу. Запам’ятайте його
VII. Підбиття
підсумків уроку
Гра "Так"
чи "Ні"
Якщо "Так" хлопаємо руками "ні"- тупаємо ногами.
1. Можна гратися із сірниками. (Ні)
2. Вимкни телевізор і вкладайся спати. (Так)
3.Рятувальну службу викликай за номером 102. (Ні)
4.Увімкни електроприлади і йди до школи. (Ні)
5.Не можна сушити білизну над газом (Так)
6.Під час пожежі заховаюсь під
ліжко (Ні)
Вправа " Що?
Де? Коли?"
Що?.. із почутого на уроці для вас корисне, необхідне?
ДЕ? ... ви можете використати набуті знання?
Коли?.. У яких випадках?
Очікування
Учні, очікування яких
від теми та уроку здійснилися, виходять та кріплять свої стікери-краплинки на зображення вогню (в епіцентр вогнища —
повністю здійснилися, по контуру зображення — здійснилися частково, поза
зображенням — більшою мірою не здійснилися).
Висновок. Якщо вдалося «загасити» вогнище, отже, мети уроку досягнуто, всі
поставлені завдання виконано.
VIII. Домашнє
завдання
Обов'язкове: опрацювати матеріал підручника щодо вивченої теми (§__7_, с._56-67_).
Додаткові (на вибір, за бажанням): скласти
поради для друзів «Правила пожежної безпеки у школі»; написати твір-роздум «Як
би я діяв під час пожежі у громадському приміщенні».
lX.
По практикуймо .
Тренувальна вправа
виходу з приміщення школи згідно з планом евакуації.
А зараз ми з вами по практикуємо як потрібно
виходити з класу в разі пожежі.
Я скажу "Один" ви всі стаєте біля
парти. На "Два" складаєте всі
речі до портфелів. На "Три" організовано виходите з класу і рухаєтесь
по над стінкою з правого боку по одному прямуючи до виходу.
Коли вийдете надвір залишайтесь біля виходу
відійшовши на 100 метрів.
Немає коментарів:
Дописати коментар