Мета:
- систематизувати знання учнів про значення харчування для здоров 'я, ознайомити з особливостями харчування при різному фізичному навантаженні з сучасними системами харчування;
- розвивати здоров' я, почуття відповідальності за власні вчинки, вибір та дотримання способу життя;
- виховувати валеологічну- культурну особистість,вести здоровий спосіб життя;
Обладнання:
1. епіграф до уроку;
2. відео;
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Епіграф уроку:
"Людина народжується здоровою , всі хвороби приходять з їжею."
(Гіпократ)
Епіграф уроку:
"Людина народжується здоровою , всі хвороби приходять з їжею."
(Гіпократ)
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Перевірка відсутніх.
Вправа "Самоналаштування"
Покладіть руки на парти , закрийте очі та промовляйте:
"Я зможу сьогодні добре працювати на уроці. Я - ОСОБИСТІСТЬ ТВОРЧА."
ІІ. Перевірка раніше засвоєних знань
Мозковий штурм.
1. Чим відрізняється фізичні якості маленьких дітей,підлітків,дорослих та літніх дітей?
2. Назвіть складові фізичної форми.
3. Чому фізична форма не є тотожним поняттям гарної статури?
4. Пригадайте,які складові їжі необхідні для нормальної життєдіяльності організму людини?
5.Назвіть основні джерела білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин,вітамінів, води.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сформулюйте тему і завдання уроку задопомогою даного вислову.
"Здоров я набагато більше залежить від наших звичок і харчування , аніж від лікарського мистецтва."
ІУ.Вивчення нового матеріалу
Інтереактивна вправа
"Асоціативний кущ"
"Безпека харчування"
Мозковий штурм.
1. Чим відрізняється фізичні якості маленьких дітей,підлітків,дорослих та літніх дітей?
2. Назвіть складові фізичної форми.
3. Чому фізична форма не є тотожним поняттям гарної статури?
4. Пригадайте,які складові їжі необхідні для нормальної життєдіяльності організму людини?
5.Назвіть основні джерела білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин,вітамінів, води.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сформулюйте тему і завдання уроку задопомогою даного вислову.
"Здоров я набагато більше залежить від наших звичок і харчування , аніж від лікарського мистецтва."
ІУ.Вивчення нового матеріалу
Інтереактивна вправа
"Асоціативний кущ"
"Безпека харчування"
Складання на дошці схеми за асоціаціями учнів .
- Що ви знаєте про дієтичне харчування?
- Назвіть системи харчування.
Перегляд відеофільму "Дієти чи здорове харчування?"
Руханка "Роби , як я "
Учні стають у коло , після чого вчитель звертається до них із такими словами :
Роби ,як я і показує певний рух. Усі повторюють.
- Що ви знаєте про дієтичне харчування?
- Назвіть системи харчування.
Перегляд відеофільму "Дієти чи здорове харчування?"
Руханка "Роби , як я "
Учні стають у коло , після чого вчитель звертається до них із такими словами :
Роби ,як я і показує певний рух. Усі повторюють.
Робота за підручниками (у парах). Основні характеристики деяких національних кухонь.
- Страви якої кухні полюбляют у вашій сім ї ?
Наразі фахівцями розроблено велику кількість найрізноманітніших систем харчування ,спрямованих на : оздоровлення організму , схуднення, контролю маси.
До таких систем харчування відносять:
традиційні, сучасні, національні кухні, наукові, альтернативні.
Перегляд відеофільму "Раціональне харчування"
- Чим відрізняється "раціональне харчування" від "дієтичного харчування"?
У.Підсумок уроку
Рефлексія
Оберіть "Смайл уроку" серед запропонованих. Поясніть свій вибір.
УІ.Д/з
п.7
- Страви якої кухні полюбляют у вашій сім ї ?
Наразі фахівцями розроблено велику кількість найрізноманітніших систем харчування ,спрямованих на : оздоровлення організму , схуднення, контролю маси.
До таких систем харчування відносять:
традиційні, сучасні, національні кухні, наукові, альтернативні.
Перегляд відеофільму "Раціональне харчування"
- Чим відрізняється "раціональне харчування" від "дієтичного харчування"?
У.Підсумок уроку
Рефлексія
Оберіть "Смайл уроку" серед запропонованих. Поясніть свій вибір.
УІ.Д/з
п.7
Немає коментарів:
Дописати коментар